Kwiaciarnia Ismena - Szczecin (Niebuszewo), ul. Przyjaciół żołnierza 4, wysyłka kwiatów na telefon: 607 933 937

Symbolika kwiatów

Róże – znaczenie koloru

Róża postrzegana jest jako najbardziej wyrazista ze wszystkich kwiatów. Popularne i łatwo dostępne są często wybierane przez mężczyzn. Zakochani panowie obdarowując swoje ukochane powinni wystrzegać się róż o żółtym kolorze symbolizującym zazdrość. W przeciwieństwie do subtelnych, białych róż wyrażających wierność.

Czerwone róże to idealny sposób na wyznanie miłości! Róże o ognistym, czerwonym kolorze są nazywane „kwiatami kochanków”. Bledszy kolor różu odzwierciedla przyjaźni, ten kolor sprawdzi się także w ramach podziękowań i sytuacjach kiedy chcemy okazać wdzięczność.Kwiaciarnia Ismena

  • Pomarańczowa róża – symbolizuje pożądanie i fascynację
  • Niebieska róża – jest oznaką wierności
  • Fioletowa róża – wyraża miłość od pierwszego wejrzenia
  • Herbaciane róże – wyrażają wdzięczność

Gratulacje i podziękowania

W oficjalnych sytuacjach, w którym chcemy np. podziękować nauczycielowi bądź promotorowi, idealnie sprawdzają się gerbery. Bukiety z takich kwiatów są proste i eleganckie, a co więcej odpowiednie dla każdego - bez względu na płeć. Przy takich okazjach wykorzystuje się również cięte storczyki, bądź egzotyczny kwiat doniczkowy – anturium.

Na jakie kwiaty należy uważać?

Wyrazem negatywnych uczuć i raczej nieprzychylnych emocji są fioletowe irysy, narcyzy oraz lawenda. Wręczając komuś tego typu kwiaty wskazujemy raczej na brak zainteresowania. Niebieski irys wyraża oziębłość, hiacynt konotuje przykrość wywołaną zachowaniem bliskiej osoby, z kolei żonkil symbolizuje nieodwzajemnioną miłość i zazdrość.Kwiaciarnia Ismena

Ostatnie pożegnanie a symbolika kwiatów

Wieńce wyrażają pamięć o zmarłym, symbolizują żal po stracie. W tradycyjnych wiązankach najczęściej spotykanymi kwiatami są róże, gerbery, chryzantemy oraz lilie. Bezpiecznym wybór przy wiązance to również goździki. Czerwone róże są oznaką szacunku, dlatego zwyczajowo klasyfikowane są jako właściwe na pogrzeb rodzica.

Ze względu na konotacje czystości i niewinności, białe kwiaty wybiera się żegnając osoby młode. Co ciekawe, chryzantemy które w naszym kraju kojarzone z Dniem Wszystkich Świętych oraz uroczystościami pogrzebowymi nie są kwiatami o symbolice smutku i żałoby. Złocista chryzantema to zapewnienie naszej pamięci o ukochanej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Kwiaciarnia Ismena, ul. Przyjaciół Żołnierza 4, Szczecin.